Gaz Metan a remizat pe terenul dinamoviștilor

No comments

Echipa de fotbal Gaz Metan a reuşit să spargă gheaţa în deplasare. Formaţia lui Cristian Pustai a remizat, scor 1-1, pe terenul lui Dinamo Bucureşti.

Alb-negri au avut şansa de a deschide scorul încă din minutul 2, însă şutul lui Alexandru Munteanu a ocolit de puţin stâlpul porţii lui Brănescu. În minutul 14, Valentin Lazăr a profitat de o ieşire greşită la off-side a gaziştilor, l-a driblat pe Greab şi a deschis scorul.

Gaziştii s-au instalat apoi la timona jocului, iar egalarea a venit în minutul 40. Azdren Llullaku a driblat un apărător advers în marginea careului şi înscris cu un şut plasat la colţul lung.

În repriza secundă, ambele formaţii au mai avut şansa de a marca însă partida s-a încheiat în cele din urmă cu acelaşi scor înregistrat şi la pauză.