O victorie și o înfrângere pentru Gaz Metan în ultimele jocuri din Serbia

No comments

Formaţia lui Cristian Pustai a fost învinsă de Macva Sabac din Serbia cu scorul de 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat din lovitură de pedeapsă în minutul 55.

Tot marți, alb-negri au întâlnit formaţia sârbă Spartak Subotica, adversar în compania căruia tehnicianul Cristian Pustai a aliniat o formulă de echipă cu jucători care au evoluat mai puţine minute în celelalte jocuri de pregătire.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8 prin Olivian Surugiu care a deviat pe lângă portar după o lansare bună a lui Cristian Danci.

În minutul 22, Alexandru Buziuc a şutat la poartă după un corner, portarul a respins iar Sebastian Cojocnean, jucător aflat în probe, a marcat.

Oaspeţii au redus din diferenţă după pauză, iar partida s-a încheiat cu scorul de 2-1.