Echipele medieșene de robotică ale liceelor „Axente Sever” și „Roth – Oberth” s-au întîlnit cu primarul Gheorghe Roman
Scris deRadio Medias 725pe ianuarie 26, 2025
Echipele medieșene de robotică reprezentând Liceele Teoretice „Axente Sever” și „Roth – Oberth”, au participat la o întâlnire cu primarul Gheorghe Roman, desfășurată la sediul municipalității.
Elevii, alături de coordonatorii echipelor, au prezentat roboții pe care i-au construit pentru competiții și de asemenea au dorit să mulțumească pentru sprijinul acordat de către conducerea primăriei cu prilejul concursurilor la care au luat parte sau la care urmează să participe în continuare.
Echipele de robotică „LTASrob”, „Code Warriors” și „The Resistance” vor lua parte în perioada 28 februarie–2 martie, la etapa regională a competiției First Tech Challenge, la Cluj Napoca.
TagsRadio Mediaș