Șofer recidivist, prins beat la volan
Written by Radio Medias 725 on 25 noiembrie 2025
Medieșeanul în vârstă de 64 ani care s-a blocat cu tirul pe calea ferată pe fondul consumului de alcool a recidivat.
La trei zile de la prima faptă, acesta a fost depistat la volanul autoturismului personal pe strada Gării din Mediaș, având o alcoolemie de 3,02 grame/litru alcool pur în sânge.
Bărbatul a stat după gratii 24 ore, iar ulterior instanța a decis măsura arestului preventiv pentru următoarele 30 de zile, după cum ne-a declarat Isabela Brad, Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție
Sibiu.
Tagged as Radio Mediaș