Furt masiv de bani și aur dintr-un seif în Vitrometan
Written by Radio Medias 725 on 18 ianuarie 2026
Un medieșean care locuiește în cartierul Vitrometan a fost păgubit de un seif, în care acesta susține că se aflau 1 milion de Euro și circa 700 grame de aur. Bărbatul a descoperit paguba în momentul în care a revenit acasă.
Antonio Blijenberg spune că furtul este opera unor profesioniști care au acționat la pont. Polițiștii de investigații criminale au demarat cercetările în acest caz, după cum ne-a declarat Luciana Lazăr, Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Sibiu.
Tagged as Radio Mediaș