Șapte morți în accidente, în Sibiu
Written by Radio Medias 725 on 2 martie 2026
În județul Sibiu, accidentele rutiere continuă să se producă într-un ritm alarmant, iar în primele două luni din 2026, șapte persoane au murit și alte 11 au fost grav rănite.
Ultimul eveniment foarte grav a avut loc pe Drumul Național 14, între Agârbiciu și Șeica Mare, unde două persoane și-au pierdut viața, iar o a treia a fost grav rănită.
Autoritățile atrag atenția că siguranța în trafic depinde în primul rând de comportamentul fiecărui participant la circulație, nu doar de prezența poliției, după cum ne-a declarat Ana Mureșan, Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Sibiu.
Tagged as Radio Mediaș