Adolescent beat și fără permis, prins la moped
Written by Radio Medias 725 on 12 martie 2026
Un adolescent de 16 ani din Bârghiș, este cercetat de polițiști după ce a fost prins conducând un moped neînmatriculat pe Drumul Județean 106. Tânărul a fost oprit pentru control de polițiștii din Agnita, care au constatat că acesta nu deține permis de conducere.
Mai mult, testarea alcoolscopică a indicat o valoare de 1,02 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat.
Minorul a fost dus la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice, iar polițiștii continuă cercetările pentru aplicarea măsurilor legale.
Tagged as Radio Mediaș