Trei șahiști medieșeni calificați la faza națională
Written by Radio Medias 725 on 16 martie 2026
Trei șahiști legitimați la Clubul Sportiv Municipal Mediaș s-au calificat în etapa finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la șah. Maria Mihăilă, Alexandru Simu și Mara Grama au obținut locul I la etapa județeană a competiției.
Această performanță le asigură participarea la finala programată în luna mai, la Iași.
Tot la etapa județeană au urcat pe podium și alți doi sportivi de la CSM Mediaș, Andra Horhat și Laurențiu Blaj, după cum ne-a declarat antrenorul Emil Deliman.
Tagged as Radio Mediaș