Doi minori răniți la Agârbiciu

Written by on 18 mai 2026

Doi adolescenți au fost răniți într-un accident rutier produs în localitatea Agârbiciu, la intersecția străzii Ion Agârbiceanu cu Drumul Național 14.

Un minor de 15 ani, care conducea un moped, a pătruns în intersecție fără să se asigure și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 29 de ani din județul Harghita.

În urma impactului, conducătorul mopedului și un pasager de 16 ani au suferit vătămări corporale, fiind transportați la spital, după cum ne-a declarat Vlad Teodosiu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Sibiu.

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background