Flaviu-Gabriel Fleșer, noul protopop al Mediașului
Written by Radio Medias 725 on 2 iunie 2026
Preotul Flaviu-Gabriel Fleșer a fost numit noul protopop al Mediașului, în cadrul ședinței solemne de constituire a noii Adunări eparhiale și a noului Consiliu eparhial ale Arhiepiscopiei Sibiului, desfășurată la Sibiu.
Acesta preia conducerea Protopopiatului Mediaș după retragerea din funcție a preotului Ovidiu Găban, care a ocupat postul de protopop din anul 2010.
Anunțul a fost făcut de Înaltpreasfințitul Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului, în Aula „Mitropolit Ioan Mețianu” a Facultății de Teologie Ortodoxă „Sfântul Andrei Șaguna”.
Tagged as Radio Mediaș