Gaz Metan a pierdut la limită meciul cu FCSB

No comments

Gaz Metan a pierdut la limită, scor 1-2, partida de sâmbătă seara de pe teren propriu cu FCSB. În ciuda înfrângerii, medieșenii au făcut o partidă bună, noile achiziții din pauza de iarnă practicând un fotbal de bună calitate.

FCSB a deschis jocul în minutul 25, prin Budescu, care a transformat un penalty obținut tot de el. În repriza a doua, Denis Alibec a înscris în minutul 62, iar medieșenii au reușit să reducă din diferență în minutul 79, atunci când șutul lui Ionuț Neagu de la distanță a fost deviat în proprie poartă de Larie.

În urma acestei înfrângeri, Gaz Metan se află pe locul 13, cu 15 puncte. Etapa viitoare, medieșenii vor evolua în deplasare, cu Astra Giurgiu,iar partida este programată vineri, 9 februarie, de la ora 20.45.

SURSĂ: sibiu100.ro