Înfrângere netă în deplasare: Astra Giurgiu – Gaz Metan 3 – 0

No comments

Gaz Metan a suferit o înfrângere netă în deplasare în partida cu Astra Giurgiu, scor 3-0, după ce a jucat aproape o repriză în inferioritate numerică.

Alb-negrii au făcut o primă repriză bună în care au avut posesia și mai multe ocazii de a marca, însă au primit gol cu cinci minute înainte de pauză. În debutul actului secund, Luis Aurelio a fost eliminat ușor de centralul Horațiu Feșnic, iar Gaz Metan a mai primit apoi două goluri, ambele de la Neluț Roșu. La finalul partidei tehnicianul Mihai Teja a explicat că echilibrul s-a rupt după eliminare și i-a felicitat pe astrali pentru victorie.

Pentru Gaz Metan urmează joi după-amiază în deplasare partida cu Bucovina Rădăuți din 16-imile Cupei României.