Podium la două competiții pentru cicliștii de la Next Sports

No comments

Patru cicliști de la clubul Next Sports s-au clasat pe podium la două competiții care au avut loc la sfârșitul săptămânii trecute.

Este vorba despre Mark Vandor, Radu Mădă și Răzvan Micu care au concurat la Alba Carolina Bike Race, unde au obținut locurile 1, 2, respectiv 3 în cursele la care au participat.

De asemenea, Emil Ercsei, a ocupat locul al treilea la tura medie de 44 kilometri la BikeXpert Alpine Challenge 2021, competiție care a avut loc Pucioasa în județul Dâmbovița.

Ne-a oferit amănunte despre aceste rezultate, Adrian Vandor, vicepreședintele CS Next Sports.

„Weekendul acesta a fost un weekend plin pentru sportivii de la CS Next Sports. Aceștia au participat la mai multe competiții sportive.

Prima de care aș aduce aminte este BikeXpert Alpine Challenge unde Emil Ercsei a luat locul trei la tura medie de 44 de km, la altă cursă, Alba Carolina Bike Race, Răzvan Micu a luat locul trei la tura de 23 de km, iar la cursa copiilor, Mark Vandor a luat locul I și Radu Mădă locul II.” A declarat Adrian Vandor, vicepreședintele CS Next Sports.