Podium la turneul Open Memorial V. Dalseno la șah

No comments

În perioada 23-25 iulie s-a desfășurat în orașul Victoria, turneul Open Memorial V. Dalseno la șah.

Clubul Sportiv Municipal Mediaș a fost reprezentat de două sportive.

Ștefania Czika a obținut locul întâi la fete sub 16 ani, în timp ce Onea Decean Antonia Maria s-a clasat pe locul al treilea la categoria sub 10 ani

Ne-a oferit amănunte despre aceste rezultate, Emil Deliman, antrenor în cadrul Secției de șah a Clubului Sportiv Municipal Mediaș.

„Am participat la Memorial Dalseno de la Victoria cu Czika Stefania și cu Onea Decean-Antonia Maria. Rezultatele obținute au fost locul III la zece ani pentru Antonia și locul I (…) pentru Ștefania.

Este pentru prima dată când participăm la Victoria și intenționăm să participăm și anul viitor pentru că a fost o competiție deosebit de dificilă și un bun antrenament în vederea participării la Campionatele Naționale de Copii și Juniori de anul viitor.”

A fost Emil Deliman, antrenor în cadrul Secției de șah a Clubului Sportiv Municipal Mediaș.